تاریخچه صنایع شیمیایی فرتاش

صنایع  شیمیایی فرتاش در تاریخ ۱۲۸۵ هجری شمسی  با عنوان شغلی واردات اجزاء کبریت و رنگ نساجی در تبریز فعالیت  خود را آغاز نموده است.

در همان  اوایل کار  با واردات جوهر گوگرد (اسید سولفوریک) از کشور روسیه ، که در آن زمان در صنعت چرم سازی کاربرد بیشتری داشت رونق یافت . همچنین با کارخانجات آن زمان از جمله حوله برق لامع ، کبریت توکلی که جزیی از پیشرفته ترین کارخانجات بودند همکاری تنگاتنگی داشته است.

پس از گذشت زمان و تاسیس کارخانجات متعدد بعد از تاریخ ۱۳۳۸ و تغییر مدیریت با متد جدیدی جهت پیشرفت فقط در رنگ نساجی و مواد رنگ از جمله در صنعت قالیبافی و رنگ چاپ و انواع تثبیت کننده ها ادامه فعالیت نمود.

همچنین با کارخانجات تهران از جمله ناز باف ، چیت کاشان ، پشمینه تبریز و  تولیدکنندگانی که کلا با نساجی و رنگرزی مرتبط بودند با اکثرشان مراوده تجاری انجام گردید

با گذشت دو دهه نیز با تغییر مدیریت جدید و با توجه به ضعیف شدن صنایع نساجی با تغییر کاربری به صادرات و واردات انواع مواد شیمیایی و تنظیم سبد کالا و اختصاصی مواد از جمله انواع اسید های صنعتی ، انواع شوینده ها ، انواع مواد صنعتی ، آبکاری ، آزمایشگاهی و گلایکول ها که در لیست کالا موجود می باشد فعالیت می نماید.